Grali juniorzy

01.09.2014 (07:38) | Jacko | skomentuj (1)

W nowym sezonie w rozgrywkach ligowych startuje rekordowa liczba drużyn juniorskich. Do 2 drużyn AP Śląska S.A. oraz beniaminków WKS Śląsk w DLJ i DLJM dołączyły zespoły WKS Śląsk w terenówce juniorów starszych (w ub. sezonie kl. okręgowa juniorów młodszych), terenówce juniorów młodszych (w ub. sezonie DLT) oraz Wrocławskiej Lidze Juniorów młodszych (w ub. sezonie OLT).

W Centralnej Lidze Juniorów AP Śląsk (trener Bator) wygrał z Zawiszą 2:0 (1:0) i z kompletem punktów wciąż prowadzi w tabeli. Obie brami strzelił Daniel Łuczak w 27 i 60 min.

Skład: Lizak - Stempin, Wiech, Łuczkiewicz, Wrótny - Godzwon, Kubacki, Kurzynoga - Łuczak (75 Włodarczyk), Kotfas (62 Majgier), Drożyński (68 Jarczak).

Juniorzy Starsi WKS Śląsk (trener Maligranda) pokonali AKS Strzegom 4:0. Do przerwy był wynik bezbramkowy dopiero w II połowie gole strzelali Maciej Badel (dwie), Mateusz Szymański i Cezary Kępczyński.

Śląsk zagrał w składzie: Guźniczak – Badel, Szymczak, Ziemba, Górny (46 Szpyra), Olewnik (75 Leszczyński), Schmidt, Kępczyński (65 Maciński), Fiks (70 Tatarzyński), Góralski (60 Jędra), Szymański.

Do niesłychanych emocji doszło w DLJM w derbach Wrocławia pomiędzy FC Wrocław Academy a AP Śląsk S.A. (trener Kowalczyk).Śląsk 3-krotnie przegrywał a jednak zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Prowadzenie na początku meczu uzyskał FC. Śląsk dość szybko wyrównał - po akcji Damiana Kalarusa celną główką popisał się Kacper Izydorczyk. Gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie ale już 2 min później Kalarus odebrał piłkę obrońcy i po solowej akcji trafił do siatki. W II połowie na kolejne prowadzenie FC bramką odpowiedział Kalarus. Rywal mógł strzelić kolejną bramkę ale Szermach obronił rzut karny. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w 5 minucie doliczonego czasu gry Włodarczyk popisał się celnym strzałem z 30 m i wygrana przypadła Śląskowi. Nie brakowało walki. Izydorczyk kończył mecz ze złamaną ręką a Michałowi Kuriacie założono po meczu 3 szwy. Obaj gracze Śląska są wychowankami FC Wrocław Academy.

Skład Śląska: Szermach - Dochniak, Sztylka, Matuszewski, Izydorczyk (Duchiewicz) - Taranek (Pasternak), Pikulicki (Boruta), Kuriata, Bergier (Jasiński), Babiec (Włodarczyk) - Kalarus (Wójcik).

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (trener Król) przegrali z Karkonoszami Jelenia Góra 0:2.
Skład Śląska: Jaremko - Mróz, Moskwa (Kazanecki), Stanisławek, Wasiński (Zbryk) - Krawczyk, Puchała, Tryba (Kotowicz) - Goździewski (Szymala), Piotrowski (Duda), Możdżech.

Juniorzy Starsi WKS Śląsk (TLJS, trener Dzigoński) rozgromili Błękitnych Jerzmanowo 9:2. Po 2 gole strzelali Kończyło i Kurasiewicz a po 1 Jedynak Miniewicz, Mankiewicz, Czarnota, i Duda.

Skład Śląska: K.Tatko – F.Żmijowski (46’ M.Brygider ); K.Czarnecki ; M.Marszałek; W.Kończyło - S.Jedynak ; M.Czarnota (60’ M.Bartela ); F.Suboczewski (46’ P.Świech ); K.Mankiewicz (60’ M.Sołtys) – M.Kurasiewicz (46’ M.Miniewicz); K.Duda (46’ K.Moskal).

W TLJM WKS Śląsk (trener Wiśniewski) przegrał z APN Oława 2:4 (2:1). Obie bramki strzelił Łakomski. w meczu tym Skowron ze Śląska nie wykorzystał rzutu karnego.
Skład Śląska Kloch - Niedziałkowski, Szymczak, Lech, Morka - Przybycień, Chojnacki, Kazanecki - Łakomski, Skowron, Bojdoł oraz Kamraj, Niemczyk, Tarnawskim Kamiński i Prochera.

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (trener Jasiński) wygrali walkowerem z Baryczą Sułów (goście nie przyjechali na mecz).