Niepokonani juniorzy Śląska

14.04.2014 (09:18) | Jacko | skomentuj (3)

Trzy zwycięstwa i remis – oto bilans spotkań juniorów w mijający weekend. Juniorzy starsi AP Śląsk S.A. rozgromili u siebie MKS Kluczbork 6:0, młodsi zremisowali w Kluczborku z MKS 2:2. Juniorzy starsi WKS Śląsk wygrali w derbach z Parasolem aż 13:0, a drugi zespół juniorów młodszych WKS pokonał KS Śliwice 5:0. Pauzowali juniorzy młodsi WKS Śląsk.

Juniorzy starsi AP Śląsk S.A. (CLJS, trener Bator) pewnie pokonali MKS Kluczbork. Wrocławianie byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale do przerwy prowadzili tylko 1:0. Bramkę po centrze Sobczaka uzyskał Stempin. Prawy obrońca Śląska asystował także przy drugim golu, kiedy to jego perfekcyjne dośrodkowanie na bramkę strzałem głową zamienił Cieśla. Kolejne bramki Śląsk zdobywał w ostatnich minutach meczu, a ich autorami byli Wargin, Cieśla, Stempin i Sobczak. Przy trzech golach asystował Miś.

Skład Śląska: M. Sobczak - A. Sobczak, Wiech, Cieśla, Miś - Mikła (75' Wrótny), Góralski (46 Aleksandrowicz), Stempin - Wargin, Łuczak, Drożyński (60' Kończak)

Juniorzy młodsi Śląska S.A. (CLJM, trener Kowalczyk) tylko zremisowali w Kluczborku z MKS. Śląsk szybko stracił bramkę. Mimo kilku okazji wrocławianie nie zdołali wyrównać. Co gorsza, gospodarze zdobyli kolejną bramkę. W drugiej połowie Śląsk miał olbrzymią przewagę, ale strzelił tylko dwa gole - Pałaszewski i Łuczkiewicz z rzutu karnego.

Skład Śląska: M. Sobczak - Kalarus (41 Kuriata), Łuczkiewicz, Dochniak, Maciej Idzik - Majgier (41' Włodarczyk), Kubacki, Pałaszewski - Berkowicz, Garłowski, Mariusz Idzik.

Juniorzy starsi WKS Śląsk (OLJS, trener Maligranda) rozgromili drugi zespół Parasola 13:0. Cztery gole (w tym jednego z karnego) strzelił Trzepacz, który ma już na koncie 40 trafień w tym sezonie. Trzy (dwa z karnych) dorzucił Schmidt, dwa Śmigielski, a po jednym Kępczyński, Badel, Lisicki i Ziemba.

Skład Śląska: Paszkowski (Guźniczak) – Górny (Śmigielski), Leszczyński, Szymczak (Ziemba), Badel – Olewnik, Schmidt, Mizera (Maciński), Kępczyński (Tatarzyński), Lisicki – Trzepacz (Rusiecki).

Juniorzy młodsi WKS Śląsk II (OLJM, trener Dzigoński) pokonali KS Śliwice 5:0. Trzy gole strzelił Kurasiewicz, a po jednej Sołtys i Jedynak.

Skład Śląska: K.Jaremko (40’ P.Wierzęć) – F.Żmijowski, K.Czarnecki, M.Marszałek, W.Kończyło – S.Jedynak, M.Brygider, M.Czarnota (42’ M.Miniewicz), P.Świech (15’ M.Sołtys) – M.Kurasiewicz, S.Piotrowski (42’ K.Duda)