Piast w końcu pokonany i to w jakim stylu!

18.10.2014 (17:32) | autor : sawyer | skomentuj (1)

Śląsk pewnie zwycięża z Piastem Gliwice 3:0 (0:0). Bramki zdobyli Flavio Paixao (dwie) oraz Robert Pich.

Śląsk tradycyjnie starał się jak najwięcej utrzymywać przy piłce. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wymieniali wiele podań, ale najczęściej wszerz boiska. Tymczasem zespół Piasta cierpliwie wyczekiwał na swojej połowie okazji do kontry. Dodajmy, że przez 20 minut takiego grania żadna z ekip nie potrafiła stworzyć zagrożenia. Wówczas mocny strzał z dystansu oddał Machaj.

Z minuty na minutę wrocławianie zaczynali łapać swój rytm. Z lewej strony doskonałą centrą popisał się Dudą, ale Flavio minimalnie chybił. Pierwsza połowa nie była jednak porywająca, co i tak jest sporym eufemizmem.

Za to druga część spotkania rozpoczęła od mocnego uderzenia piłkarzy z Wrocławia: potrzebowali zaledwie 45 sekund, aby wyjść na prowadzenie. Machaj zszedł do linii końcowej, dograł w pole karne, a Flavio tylko dopełnił formalności.

Wojskowi poszli za ciosem. Sześć minut później prostopadłe podanie do Flavio posłał Hateley, a kapitan Śląska z zimną krwią wykończył akcję. Duży błąd popełnili defensorzy Piasta, a zwłaszcza Piotr Brożek.

Co tu dużo mówić, Śląsk grał jak natchniony. Zawodnicy Piasta długo nie mogli się otrząsnąć, a zielono-biało-czerwoni co chwilę gościli pod bramką Szmatuły. W 72 minucie Machaj zapisał na swoim koncie drugą asystę, tym razem podawał do Picha, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Podopieczni Ángela Péreza Garcíi przebudzili się w końcówce. Sam na sam z Pawełkiem stanął Janczyk, jednak nie zdołał pokonał Mariusza Pawełka. Gospodarze pozostali czujni i w pięknym stylu zdobyli dziś komplet punktów.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:0 (0:0)

1:0 46' Flavio Paixao (asysta: Machaj)
2:0 51' Flavio Paixao (asysta: Hateley)
3:0 72' Pich (asysta: Machaj)

Śląsk Wrocław: Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Hateley, Danielewicz (90' Angielski) - F. Paixao, Mila, Pich (73' Ostrowski) - Machaj (86' Calahorro) Trener: Tadeusz Pawłowski

Piast Gliwice: Szmatuła - Klepczyński, Horvath, Osyra, Brożek - Szeliga, Martinez, Wilczek, Murawski (61' Vassiljev), Izvolt (73' Zivec) - Jurado (78' Janczyk) Trener: Ángel Pérez García

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Ostrowski, Angielski, Grodzicki, Pawelec, Calahorro, Dankowski.
Piast Gliwice: Cifuentes, Zivec, Janczyk, Podgórski, Mokwa, Silva Santos, Vassiljev