Weekend juniorów

30.03.2015 (15:13) | Jacko | skomentuj (2)

W miniony weekend swoje mecze rozgrywali juniorzy Śląska. W Centralnej Lidze Juniorów AP Śląsk (trener Bator) zwyciężyli w Lubinie z Zagłębiem 2:0. Widmo znalezienia się w strefie spadkowej oraz przerwa w rozgrywkach ekstraklasy, spowodowała, że sztab Śląska wystawił wyjątkowo mocny skład. Po raz pierwszy w rozgrywkach CLJ wystąpili gracze z kadry ekstraklasowego Śląska – Karol Angielski, Michał Bartkowiak, Maciej Pałaszewski i Mariusz Idzik. Śląsk był drużyną lepszą i zasłużenie wygrał. W I połowie gola strzelił Stempiń, po przerwie wynik meczu ustalił Bartkowiak.

Skład Śląska: Sobczak M.- Sobczak A., Łuczkiewicz, Wrótny, Mikła - Pałaszewski, Cieśla (Kubacki), Stempin (Kurzynoga) - Bartkowiak(Wargin), Angielski, Idzik (Kotfas).

W Dolnośląskiej Lidze Juniorów WKS Śląsk (trener Maligranda) również zmierzył się z Zagłębiem. W tym wypadku rywal grający rocznikiem 1999 udzielił srogiej lekcji naszym zawodnikom wygrywając 4:1. Śląsk zaczął dobrze i już w 7 minucie wykonywał rzut karny ale niestety Kępczyński fatalnie przestrzelił. Śląsk niby miał przewagę, częściej przebywał przy piłce ale to młodsi Lubinianie grali skutecznie i punktowali rywala strzelając 4 gole. Jedyną bramkę dla Śląska strzelił w końcówce Tatarzyński.

Skład Śląska: Paszkowski – Górny (Krawczyk), Szymczak, Leszczyński, Badel - Śmigielski (Tatarzyński), Schmidt, Kępczyński, Olewnik (Maciński), Fiks (Mróz) - Góralski (Włodarczyk)

Udanie zainaugurowali rozgrywki w Dolnośląskiej Lidze Juniora Młodszego zawodnicy AP Śląska S.A. (trener Kowalczyk), którzy rozgromili w Wałbrzychu Górnik 7:0 (4:0). Prowadzenie dla Śląska po podaniu Kalarusa uzyskał Rosiński. Popularny Kalar do przerwy zaliczył klasycznego hat-tricka, a ozdobą meczu była fantastyczna asysta Kuriaty przy drugim golu. W II połowie kolejnego hat-tricka zanotował Bergier.

Skład Śląska: Mynarski (Szermach) – Izydorczyk (Wójcik). Matuszewski, Sztylka, Taranek (Włodarczyk) – Kalarus, Bergier, Kuriata, Rosiński (Pikulicki), Sakwa (Boruta) – Czerwiński (Pasternak).

Pauzowali juniorzy młodsi WKS Śląsk (trener Król).

W Terenowej Lidze Juniorów WKS Śląsk (trener Dzigoński) pokonali Błękitnych Jerzmanowo 2:0 (0:0). Gole strzelili Suboczewski i Młynarczyk.

Skład Śląska: K.Tatko - W.Kończyło; F.Żmijowski; M.Marszałek -; M.Skura - M.Brygider ; F.Suboczewski; B.Jedowski ; M.Kurasiewicz - P.Świech (46' S.Młynarczyk ); K.Gorczyca (46' J.Mikuś)