Zapowiedź 22. kolejki Ekstraklasy

14.02.2020 (14:09) | autor : Karol Bugajski | skomentuj (0)

Ekstraklasa po zimowej przerwie wróciła na dobre. W 22. kolejce najciekawiej zapowiadają się mecze Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław i Cracovii z Lechem Poznań, a Wisła Kraków będzie miała szansę wydostać się ze strefy spadkowej.

Piątek, 14 lutego

Górnik Zabrze - Arka Gdynia (18:00)
Górnik w pierwszym meczu roku zaledwie zremisował w Kielcach i piątkowego rywala wyprzedza o trzy punkty. W dwóch ostatnich domowych meczach zdobył jednak siedem bramek. Arka na inaugurację wiosny przegrała z Cracovią i ponownie znalazła się na jednym z trzech ostatnich miejsc.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (20:30)
W poprzedniej kolejce Lechia wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie i podzieliła się punktami we Wrocławiu. Mistrz Polski, który zdobył punkty tylko w jednym z pięciu ostatnich meczów 2019 roku, wiosnę rozpoczął od pewnego zwycięstwa z Zagłębiem.

Sobota, 15 lutego

ŁKS Łódź - Wisła Płock (15:00)
Na nic się zdała odważna postawa i prowadzenie ŁKS w ubiegłotygodniowym meczu przy Łazienkowskiej - Legia odwróciła losy meczu, a beniaminek traci już osiem punktów do bezpiecznej strefy. Nafciarze w niesamowity sposób przegrali z Pogonią, choć w 70. minucie prowadzili już 2:0.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (17:30)
Pogoń pokazała charakter w rywalizacji z Wisłą Płock i pozostała na najniższym stopniu podium powiększając przewagę nad Śląskiem do trzech punktów. Wrocławianie w doliczonym czasie wydarli punkt Lechii, jednak nie wygrali żadnego z ostatnich czterech meczów. TUTAJ przeprowadzimy relacje live z tego meczu!

Raków Częstochowa - Legia Warszawa (20:00)
Beniaminek ma za sobą całkowicie nieudaną inaugurację roku - dotkliwie przegrał w Poznaniu, a na trybuny został wyrzucony trener Marek Papszun, przez co w sobotę zabraknie go przy linii. Wicemistrz Polski utrzymał fotel lidera, z niespodziewanym trudem pokonując ŁKS.

Niedziela, 16 lutego

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (12:30)
Nowy trener Jagiellonii Iwajło Petew zapamięta debiut w Ekstraklasie. Jego zespół przy Reymonta poniósł bezdyskusyjną porażkę, a on sam przepraszał kibiców. Korona po remisie z Górnikiem wydostała się ze strefy spadkowej, a bez straty gola pozostaje od 350 minut.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków (15:00)
Lubinianie rozegrali, kolejny w krótkim czasie, fatalny mecz wyjazdowy i przegrywając w Gliwicach zmarnowali szansę na awans do ósemki. Dla wiślaków zwycięstwo z Jagiellonią było trzecim z rzędu w lidze. Jeśli w niedzielę przedłużą serię, mogą wydostać się ze strefy spadkowej.

Cracovia - Lech Poznań (17:30)
Cracovia w nowym roku nadal depcze po piętach prowadzącej w tabeli Legii - po wygranej w Gdyni sama nawet przez chwilę była liderem. Pasy ostatni raz u siebie przegrały we wrześniu. Lech rozbił Raków i w Ekstraklasie jest niepokonany od ośmiu meczów.